Primaria Corni

• Decrease font size
Acasă Anunturi achizitii Anunt - achizitie publica - Amenajare si dotare targ de produse traditionale, comuna Corni, judetul Botosani

Email Imprimare PDF

COMUNA CORNI – JUDEŢUL BOTOŞANI, cu sediul sat Corni, comuna Corni, judetul Botosani, Tel: +40 231588110, fax. +40 231588370, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza , în calitate de autoritate contractantă, vă invită ca, în calitate de operatori economic interesat să depuneţi oferta, la modalitatea de achiziţie prin „Cumpărare directa” din catalogul electronic de produse/servicii/lucrări - SEAP, in conformitate cu prevederile din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice în vederea atribuirii contractului de furnizare: Achizitie dotari inclusiv utilaje si dotari independente in cadrul proiectului AMENAJARE SI DOTARE TARG DE PRODUSE TRADITIONALE, COMUNA CORNI, JUDETUL BOTOSANI”, în conformitate cu legislaţia în vigoare.

• a) Modalitatea de achiziţie publică: „CUMPARARE DIRECTA” din catalogul electronic de pe noul SEAP - https://sicap-prod.e-licitatie.ro ;
  • b) Tipul contractului: PRODUSE;
  • c) Scopul achizitiei: U.A.T. COMUNA CORNI – JUDEŢUL BOTOŞANI, are în vedere incheierea unui contract de furnizare pentru: banca parc - 8 buc, cos pentru gunoi parc - 6 buc, casuta rustica din lemn - 6 buc, taraba acoperita cu copertina - 30 buc, dotari aferente obiectivului de investitie AMENAJARE SI DOTARE TARG DE PRODUSE TRADITIONALE, COMUNA CORNI, JUDETUL BOTOSANI”, in conformitate cu fisele tehnice intocmite, centralizator/lista dotari si caiet de sarcini, anexate la prezentul anunţ şi în conformitate cu legislaţia în vigoare.
  • d) Autoritatea contractanta stabileste oferta cîştigătoare pe baza criteriului de atribuire: „preţul cel mai scăzut”, cu respectarea cerinţelor din prezentul anunţ, din caietul de sarcini şi valorii estimate, anexe la anunţ, conform art. 187, alin. (3), lit. a, din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
  • e) Coduri CPV: Cod CPV principal 44211100-3 Constructii modulare prefabricate (Rev. 2), Coduri CPV secundare 39172000-8 Tejghele (Rev. 2) şi 34928400-2 Mobilier urban (Rev.2);
  • f) valoarea estimată a atribuirii contractului care face obiectul prezentei achizitii publice este de 115.186,07 lei fara TVA.
  • g) Durata contractului: 30 zile calendaristice de la data emiterii ordinului de livrare.
  • h) Sursa de finanţare: Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale, contract de finantare nr. C1920072X210610700334 / 23.03.2018 si bugetui local al comunei Corni.
  • i) Adresa la care se transmit ofertele: initial sediul Primariei Comunei CORNI din Comuna CORNI, sat CORNI, judetul Botosani - compartiment achizitii publice si ulterior acceptarii ofertei la adresa dedicata https://sicap-prod.e-licitatie.ro - Cumpărări directe - Catalog electronic;
  • j) Data si ora limita de depunere a ofertelor: 04.06.2020, ora 14,00;
  • k) Moneda în care se transmit ofertele: LEI................lei fără TVA";

Documentatie:

Ultima actualizare ( Luni, 01 Iunie 2020 07:57 )